Výlet po Americe

Aktuality
Blog: 3 tváře Ameriky za 14 dní (Hawaii, Las Vegas a San Francisco)

Blog: 3 tváře Ameriky za 14 dní (Hawaii, Las Vegas a San Francisco)

3.5.2013

Nápad se zrodil při sklence vína. Když jsme večer spíše z legrace naší kamarádce a jejímu muži poslali SMS, zda nechtějí společně vyrazit za západ USA procestovat pár míst, protože jsou k mání zpáteční letenky za skvělých 7900 Kč, a k našemu úžasu nám přišla promptní odpověď, ve které stálo „Tak jedem“, nechtěli jsme uvěřit a s nákupem letenek jsme raději neotáleli ani minutu, aby si to naši přátelé nerozmysleli. Podotýkám totiž, že naši přátelé nepatří mezi cestovatele „dobrodruhy“ a pokud jedou na dovolenou, pak to rozhodně není nikam příliš daleko. A tak jsme začali plánovat naši první společnou cestu a probírat, co všechno chceme vidět. Padaly návrhy jeden za druhým, ale jak to udělat, aby naše cesta byla příjemná a přátelům se líbila, … aby to nebyla cesta stylem „projeď co nejrychleji všechno, co můžeš“? Naši přátelé si totiž nemohli dovolit odcestovat na více než 14 dní. Navíc jsme museli mít na paměti, že pro ně tato cesta bude hlavní roční dovolená, a nechtěli jsme, aby se z ní vrátili uštvaní a vysílení, ale naopak příjemně odpočatí a plní krásných dojmů. Přátelé chtěli mít na dovolené moře, zažít atmosféru Ameriky a rozhodně si přivézt také nějaké oblečení, které se dá v USA pořídit velmi výhodně, a tak jsme pro ně navrhli cestu, která bude tyto tři věci kloubit: Hawaii - ostrov Maui, Las Vegas a San Francisco. A jak to dopadlo? Našich 14 dní v Americe bylo naprosto dokonale naplněných.

Odpočinek na Hawaii

První čtyři dny jsme v zapůjčeném voze, který jsme si převzali přímo na letišti, poznávali velkolepé scenérie zeleného hawajského ostrova Maui. Projeli jsme pár příjemných, klidných a čistých pláží a na každé strávili pár chvil. Velmi zajímavá byla cesta na jih ostrova do městečka Hana, kdy jsme projížděli několik hodin po pobřeží kopírující silnici s 617 zatáčkami a 56 jednosměrnými mosty. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v botanické zahradě, kde se natáčel film Jurský park. Ubytováni jsme byli v prostorném dvoupatrovém apartmánu s výhledem na moře v rodinném apartmánovém komplexu. Vybrali jsme si ubytování bez jídla, protože apartmány byly plně vybavené a potravin, ze kterých se uvaří rychlá chutná večeře, bylo v místních obchodech dost. Naší oblíbenou večeří se staly křehké a šťavnaté steaky, zakoupené v blízkém supermarketu. Milovníci steaků zde ocení výběr z mnoha druhů kvalitního vyzrálého masa, které u nás koupíte jen opravdu velmi těžko.

                           

 

Nákupní orgie v Las Vegas

Z Maui jsme pokračovali do oázy zábavy a nákupů v nevadské poušti, do Las Vegas. Měli jsme v plánu poznat toto pulsující a věhlasné město, vyjet si na výlet do Grand Canyonu se zastávkou u známé přehrady Hoover Dam, a samozřejmě si nakoupit nějaké to značkové oblečení pro děti a pro sebe, které se zde dá pořídit za velmi výhodné ceny. Náš pobyt v Las Vegas se málem zvrhnul v nákupní orgie v místních obchodech a outletech, ale nakonec jsme naše vášně celkem ukočírovali a stačilo pouze dokoupit dva nové kufry. Pro naše ubytování jsme si vybrali hotel Hilton, který byl ideální základnou pro poznávání města - umístěný 100 m od Stripu, známé hlavní třídy Las Vegas. Levnější ubytování než v Las Vegas jinde v USA neseženete, tak proč si na pár dní nedopřát trochu toho luxusu. Noc pro dva v dvoulůžkovém pokoji v Hotelu Hilton vyšla dohromady na 90 USD. I v Las Vegas jsme si zapůjčili vůz přímo na letišti. Půjčili jsme si velký pohodlný SUV, protože jsme věděli, že na Grand Canyon je to celkem dlouhá cesta (zhruba 500 km tam i zpět) a navíc částečně po nezpevněných cestách. Mohutnost Grand Canyonu jsme si prohlédli jednak při procházce po okrajích kaňonu a dále pak při 15ti minutovém letu vrtulníkem. Pokud pojedete na Grand Canyon z Las Vegas, určitě se nezapomeňte stavit také u přehrady Hoover Dam. Vstup sem vás nic nestojí a bylo by škoda si tuto působivou stavbu neprohlédnout. Večery jsme v Las Vegas trávili samozřejmě venku. Prošli jsme si Strip, prohlédli si interiéry obřích casin a pasáží a navštívili jsme také původní část Las Vegas na Fremont Street, která byla populární v 60. letech minulého století.

                           

San Francisco  

Zapůjčené auto jsme v Las Vegas vrátili před nástupem na letadlo do San Francisca. Chtěli jsme sice původně z Las Vegas do San Francisca jet autem, ale nakonec jsme vzhledem k délce pobytu zvolili pohodlnější a nesrovnatelně rychlejší způsob - stačila hodina letu a my se ocitli v San Franciscu, kde nás oproti vedru ve Vegas uvítalo 18 stupňů a silný vítr. San Francisco na nás dýchlo svou zvláštní atmosférou. Říká se o něm, že je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Je ze tří stran obklopeno mořem a rozkládá se na četných pahorcích a návrších, kam se stoupá strmými točitými uličkami. Nejznámější z nich je Lombard Street, nejklikatější ulice na světě, kterou jsme si projeli autem dokonce dvakrát (a ne sami – nechtěla bych zde mít svůj dům). V San Franciscu jsme si pochopitelně nenechali ujít ani nádhernou vyhlídku z větrného pahorku Twin Peaks nabízející 360° panoramatický výhled na celé město, a samozřejmě jsme se projeli po slavném mostě Golden Gate. K našemu štěstí bylo po celou dobu našeho pobytu v San Francisku (až na vítr) nádherné počasí a téměř chyběl mlžný opar, který město a slavný most obvykle halí. Ubytování jsme si zde zvolili mimo centrum s ohledem na cenu a teskně jsme vzpomínali na luxus a cenu ubytování v Las Vegas. Malebné San Francisco jsme poznávali částečně autem a částečně pěšky, což byla ta nejlepší kombinace, kterou jsme mohli zvolit.

                           

Z cesty jsme si přivezli spoustu nových poznání, zážitků, fotek, videí a kufry kvalitních a přitom až směšně levných džínů, kostýmů, košil, triček, spodního prádla, bot, kabelek, kravat a hraček, které nám naši nádhernou cestu každý den připomínají ... :-)