Grand Palladium Mexiko - recenze Kantenah, Colonial, Riviera, White Sands

Aktuality
Skvělé dojmy z hotelu Grand Palladium v Mexiku

Skvělé dojmy z hotelu Grand Palladium v Mexiku

18.1.2017

 

 

Mexiko je velmi žádanou exotickou destinací pro zimní dovolenou. Najdete zde nejen krásné pláže a vysokou úroveň služeb v hotelových resortech, ale i mnoho historických památek. Proto Mexiko opakovaně navštěvujeme a rádi vám předáme cenné rady a tipy při výběru hotelu a výletů v této krásné destinaci. V tomto článku bychom vám chtěli krátce představit jeden z nejoblíbenějších resortů, a to 

 

Grand Palladium ***** 

 

Resort Grand Palladium leží na poloostrově Yucatan na Mayské riviéře, asi 100 km od mezinárodního letiště v Cancunu.

na satelitní mapě ZDE

Je to krásný resort umístěný podél dlouhé písečné pláže, vystavěný a provozovaný v maximální symbióze s místní přírodou, přitom však poskytující vysokou úroveň služeb v každém ohledu. Celý pobyt v tomto hotelu byl úžasný. Resort je perfektně čistý a upravený a jeho zaměstnanci jsou velmi profesionální, přitom však přátelští a neustále usměvaví. Moře tu má azurovou barvu, je krásně čisté a plné života. Vstup do moře je pozvolný s písečným dnem, místy je tu korálové podloží, a tak si na své přijdou i milovníci šnorchlování.

Rozlehlý resort Grand Palladium se skládá z několika částí a hosté ubytovaní v jakékoli části mohou využívat služeb a zařízení prakticky celého komplexu. Nejklidnější je Kantenah, kterou bychom doporučili zejména párům či rodinám vyhledávajícím klidnou odpočinkovou dovolenou. Tato část se nachází na severním okraji resortu a tvoří ji asi 15 vilek rozložených v bujné exotické zahradě protkané chodníčky. Pláž v této části je klidná, bez animačních programů, do ucha Vám hraje jen příjemná hudba a u ruky máte plážový bar, kde barmani míchají vynikající drinky.   

           

 

Na Kantenah volně navazuje část Colonial, která je jako stvořená pro rodiny s dětmi a hosty vyhledávající živější atmosféru. Děti můžou skotačit v bazénu s tobogánem nebo dětském klubu, nechybí tu půjčovna nejrůznějších sportovních potřeb a najdete tu i tichou část s bazénem pouze pro dospělé. Na pláži se konají animační programy a v této části pláže je umístěné mimo jiné i centrum vodních sportů, kde jsou vám k dispozici kajaky, šlapadla, katamarány či pádlovací prkna. Dále je tu nákupní arkáda s oblečením a suvenýry, několik restaurací, barů a divadlo. Na pláži i u bazénu hraje taneční hudba a je zde opravdu živo. 

           

 

Na Colonial navazuje další část zvaná White Sands. White Sands je v podstatě jedna velká vodní plocha, podél níž se nacházejí vilky, restaurace, bary, bazény a další zařízení. Ubytováni zde můžete být buď ve standardní vilce v zahradě anebo pak ve vodní vilce.

         

 

Úplně na jižním okraji okraji resortu se nacházejí dvě další části navazující na White Sands, a to Riviera lemující útes, u kterého se nachází bazén s mořskou vodou „Las Rocas“, a pak velmi luxusní část The Royal Suites Yukatan.  Obě tyto části bychom doporučili zejména dospělým - The Royal Suites Yukatan je vyhrazena dokonce pouze pro dospělé hosty.

 

V areálu budete při svých cestách na pláž, do restaurací či k bazénům běžně denně potkávat mývaly, nosály, ještěry, můžete tu pozorovat plameňáky nebo dokonce i krokodýly vyvalující se v oploceném výběhu přímo u restaurací v části Kantenah.   

            

 

Celým areálem se můžete pohybovat podle libosti a prakticky nepoznáte, že jste přešli z jedné části do druhé. Můžete využívat téměř jakékoli zařízení, restauraci či bar, kterých je tu nespočet. Celkem je v resortu 14 restaurací (5 bufetových a 9 tématických A la carte) a 25 barů. V komplexu je pro vás dále k dispozici 9 bazénů, fitness centrum, diskotéka a dětské kluby rozdělené podle věku (klub pro nejmenší děti od 1 do 3 let, klub pro děti od 4 do 12 let a také klub pro teenagery). Samozřejmostí je i kvalitní sportoviště.  

         

 

V Grand Palladiu můžete prožít dokonalou a pestrou dovolenou, aniž byste museli opustit resort. Ovšem to zdaleka neznamená, že by v okolí nebylo nic k vidění. Právě naopak. Resort leží asi jen 20 minut od známého letoviska Playa del Carmen, kam stojí zato se podívat, anebo si můžete vybrat z pestré nabídky výletů jakéhokoli druhu. Doporučujeme zejména výlety za mayskými památkami, kterých je v okolí mnoho. 

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na Vaši příští dovolenou, pak Mexiko a konkrétně Resort Grand Palladium je výbornou volbou, o čemž se můžete také přesvědčit na mezinárodním cestovatelském serveru Tripadvisor, kde je resort hosty výborně hodnocen.

 

Zájezdy do Mexika